Švedijos verslo apdovanojimai 2016

2015 m. Švedijos verslo apdovanojimai tapo pirmuoju šalyje tvariu renginiu, atitinkančiu tarptautinio ISO 20121:2012 standarto reikalavimus. Pagal šį standartą organizuotos Londono ir Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės, Eurovizija Švedijoje, Pasaulio futbolo čempionatas Brazilijoje. Šio standarto pagrindu vyks EXPO Dubai 2020 ir Pasaulio futbolo čempionatas Katare 2022 m. Ši iniciatyva Business Sweden Švedijoje vadovybės buvo įtraukta į Jungtinių Tautų Pasaulinio susitarimo ataskaitą, kaip gerosios praktikos pavyzdys ir nauja globali Business Sweden iniciatyva.

Bendromis renginio organizatorių bei EXITUS pastangomis, 2016 m. Švedijos verslo apdovanojimų metu įgyvendinti šie tvarūs tikslai: 80 proc. sumažintas popieriaus naudojimas ir užtikrinta, kad 100 proc. sunaudoto popieriaus būtų perdirbtas. Renginio organizatoriai atsisakė popierinių kvietimų, nespausdino lankstinukų, programų, visiškai atsisakė skintų gėlių bei perkamų dekoracijų, užtikrindami atliekų prevencijos principą. Visi užkandžiai, kuriais buvo vaišinami renginio svečiai, buvo vegetariški ir vietinės kilmės, nenupirktas nė vienas buteliukas vandens – svečiams siūlytas tik geriamas stalo vanduo.

EXITUS metodiškai apskaičiavo viso renginio anglies dvideginio emisijų kiekį, o Business Sweden Lietuva kartu su pagrindiniais renginio partneriais kompensavo neigiamą poveikį aplinkai pasodindami tūkstantį medelių.

DELFI.lt: http://www.delfi.lt/verslas/verslas/paskelbti-svedijos-verslo-apdovanojimu-2016-finalistai.d?id=72298824
DELFI.lt: http://www.delfi.lt/verslas/verslas/svedijos-verslo-apdovanojimu-co2-emisijoms-kompensuoti-1-tukst-medeliu.d?id=72621012
ATASKAITA: Swedish Business Awards 2016 Sustainable Event Report