Konferencija ir diskusijų forumas “Atliekų tvarkymas 2018”

  UAB “Exitus” tęsia 2017 metų partnerystę organizuojant tvarų renginį Konferenciją ir diskusijų forumą “Atliekų tvarkymas”, išlaikant sisteminę tvaraus renginio koncepciją bei vystant 2017 m. įdiegtą tvaraus renginio valdymo vadybos sistemą. Nuo 2017 m. Konferencijos – diskusijų forumo „Atliekų tvarkymas“ organizatoriai yra įsipareigoję laikytis tarptautinių tvaraus renginio principų, atsakingai planuoti procesus, vykdyti prevencinius dialogus su pagrindiniais partneriais ir tiekėjais, apskaityti neigiamą renginio poveikį aplinkai, kasmet jį mažinti, o neišvengtas CO2e emisijas kompensuoti. Visų šių aspektų apskaitos rezultatus ir lyginamąją 2017 – 2018 metų analizę galite rasti metinėje renginio ataskaitoje.

  Tvaraus renginio ataskaita “Atliekų tvarkymas 2018″: TVARAUS RENGINIO ATASKAITA ATF2018

  Konferencija ir diskusijų formumas “Atliekų tvarkymas 2017”

  14 metų vystomas inovatyvus renginys Konferencija ir diskusijų forumas “Atliekų tvarkymas” – tai aplinkosaugos, ekonomikos ir visuomeninio progreso nuomonių ir įžvalgų platforma. Atsižvelgiant į pasaulines tvaraus vystymosi ir tvarių renginių tendencijas, šio renginio organizatoriai ėmėsi lyderystės ir šiemet inicijavo pirmąjį lietuvišką tvarų renginį, atitinkantį tarptautinius atsakingų renginių kriterijus. Tokio renginio misija – tapti geruoju pavyzdžiu ir įkvėpimo šaltiniu dalyviams, partneriams, rėmėjams ir suinteresuotoms šalims, kuris praturtintų atsakingumo potyriu bei skatintų tvarių renginių organizavimą Lietuvoje.

  UAB “Exitus” kartu su renginio organizatoriais UAB “Ekokonsultacijos” ir UAB “Marmelad” profesionaliai siekė išsikeltų tikslų bei sutarė vystyti ilgametę partnerystę. Pirmojo renginio metu buvo išsiaiškinti ilgalaikio suinteresuotųjų renginio šalių dialogo prioritetai, pasirašyta pirmoji Lietuvoje Tvarios partnerystės deklaracija tarp renginio organizatorių, partnerių ir rėmėjų, skatinama savanorystė grįsta teisinėmis sutartimis, tikslingai palaikomas vietos verslas, sistemingai kontroliuojami aplinkosauginiai renginio aspektai.

  Atsakingo renginio meniu sudarė 75 % vegetarinis maistas, 94 % vietos kilmės produktai, 100 % stalo vanduo. Renginio organizatoriai visiškai atsisakė plastiko įsigijimo ir naudojimo, taip pat dekoracijų; skatino mažinti popieriaus vartojimą, naudotis viešuoju transportu arba dalintis nuosavu automobiliu. Profesionaliai apskaityta renginio metu suvartotos elektros ir šildymo energijos, naudotų medžiagų, maisto, gėrimų, logistikos, atliekų sukaupimo ir perdirbimo aplinkosauginis pėdsakas.

  Tvaraus renginio ataskaita “Atliekų tvarkymas 2017”: TVARAUS RENGINIO ATASKAITA ATF2017

  Švedijos verslo apdovanojimai 2016

  2015 m. Švedijos verslo apdovanojimai tapo pirmuoju šalyje tvariu renginiu, atitinkančiu tarptautinio ISO 20121:2012 standarto reikalavimus. Pagal šį standartą organizuotos Londono ir Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės, Eurovizija Švedijoje, Pasaulio futbolo čempionatas Brazilijoje. Šio standarto pagrindu vyks EXPO Dubai 2020 ir Pasaulio futbolo čempionatas Katare 2022 m. Ši iniciatyva Business Sweden Švedijoje vadovybės buvo įtraukta į Jungtinių Tautų Pasaulinio susitarimo ataskaitą, kaip gerosios praktikos pavyzdys ir nauja globali Business Sweden iniciatyva.

  Bendromis renginio organizatorių bei EXITUS pastangomis, 2016 m. Švedijos verslo apdovanojimų metu įgyvendinti šie tvarūs tikslai: 80 proc. sumažintas popieriaus naudojimas ir užtikrinta, kad 100 proc. sunaudoto popieriaus būtų perdirbtas. Renginio organizatoriai atsisakė popierinių kvietimų, nespausdino lankstinukų, programų, visiškai atsisakė skintų gėlių bei perkamų dekoracijų, užtikrindami atliekų prevencijos principą. Visi užkandžiai, kuriais buvo vaišinami renginio svečiai, buvo vegetariški ir vietinės kilmės, nenupirktas nė vienas buteliukas vandens – svečiams siūlytas tik geriamas stalo vanduo.

  EXITUS metodiškai apskaičiavo viso renginio anglies dvideginio emisijų kiekį, o Business Sweden Lietuva kartu su pagrindiniais renginio partneriais kompensavo neigiamą poveikį aplinkai pasodindami tūkstantį medelių.

  DELFI.lt: http://www.delfi.lt/verslas/verslas/paskelbti-svedijos-verslo-apdovanojimu-2016-finalistai.d?id=72298824
  DELFI.lt: http://www.delfi.lt/verslas/verslas/svedijos-verslo-apdovanojimu-co2-emisijoms-kompensuoti-1-tukst-medeliu.d?id=72621012
  ATASKAITA: Swedish Business Awards 2016 Sustainable Event Report

  Danske Bank Vilniaus maratonas

  2016 m. EXITUS tapo didžiausio nacionalinio maratono Danske Bank Vilniaus maratonas partneriu – draugu. EXITUS intensyviai dirbo su Vilniaus maratono komanda išgrynindami ateities maratonų tvaraus renginio viziją. Šiais metais EXITUS patarimu Danske Bank Vilniaus maratonas pristatė visuomenei žalios energijos panaudojimo iniciatyvą renginyje. Tokiu būdu Vilniaus maratono organizatoriai ne tik sumažino neigiamą anglies dvideginio sankaupą, bet ir transliavo pozityvią žinutę renginio dalyviams, svečiams bei partneriams – mes galime ir turime atsižvelgti į tai, kad maratonas nevyksta vakume – jis įtakoja tiek mūsų gyvąją aplinką, tiek sveikos gyvensenos bei sąmoningo pasirinkimo kultūrą.

  15min: http://www.15min.lt/sportas/naujiena/lengvoji-atletika/danske-bank-vilniaus-maratono-siekis-tapti-svente-visam-miestui-133-680883

  Švedijos verslo apdovanojimai 2015

  Švedijos verslo apdovanojimai jau dešimt metų Lietuvoje skleidžia Švedijos verslo vertybes ir stiprina sėkmingą Švedijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimą. Tai verslo platforma, kasmet pritraukianti verslo, mokslo ir politikos atstovus, tikslu pagerbti ilgamečio, o taip pat ir jaunojo verslo Lietuvoje pasekėjus.

  Švedijos verslo apdovanojimai išlaiko aukščiausio lygio formatą – kviečiami tik rinktiniai dalyviai – Švedijos ir Lietuvos verslo, akademijos, politikos, kultūros lyderiai, nuomonės formuotojai, įkvepiantys tarptautiniai pranešėjai.

  Kasmet šis renginys yra globojamas Lietuvos Respublikos Prezidento arba aukščiausio lygmens politiko. 2015 m. Švedijos verslo apdovanojimų Lietuvoje garbės svečiai – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Švedijos Karalius Karlas Gustavas XVI.

  2015 m. EXITUS tapo Švedijos verslo apdovanojimų partneriu tikslu įgyvendinti ambicingą Business Sweden Lietuva tikslą – surengti pirmąjį tvarų renginį Lietuvoje, atitinkantį tarptautinį ISO 20121:2012 standartą “Tvaraus renginio vadybos sistema”.

  EXITUS rezultatas – Business Sweden Lietuva “Tvarių renginių vadybos sistemos” sukūrimas, jos įgyvendinimas Švedijos verslo apdovanojimų 2015 m. metu bei neigiamo poveikio aplinkai balansavimo projekto įgyvendinimas, kompensuojant šio renginio metu sukauptų CO2 emisijų žalą aplinkai.

  DELFI.lt: http://www.delfi.lt/verslas/verslas/dar-neregeti-reikalavimai-jau-lietuvoje.d?id=69040082
  DELFI.lt: http://www.delfi.lt/verslas/verslas/svedijos-karalius-ir-prezidente-apdovanojo-verslininkus.d?id=69216560
  ATASKAITA: Swedish Business Awards 2015 Sustainable Event Report